O Firmie

Nazwa firmy, która nieprzypadkowo kojarzy się z jedną z największych kompanii nagłośnieniowych amerykańskiego rynku muzycznego, zobowiązuje. Dlatego dB Sound Europe od początku swego ponad 30-letniego istnienia stawia przede wszystkim na najwyższą jakość oferowanych usług.

Uznanie w środowisku muzycznym zyskaliśmy dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii oraz wieloletniemu doświadczeniu, wiedzy i kulturze osobistej ekipy realizacyjnej.

Zapraszamy do działu „Inni o nas”, gdzie można znaleźć referencje wystawione przez wielu zleceniodawców oraz relacje z obsługiwanych przez nas wydarzeń artystycznych zamieszczone w fachowych czasopismach.

GARŚĆ FAKTÓW Z HISTORII FIRMY
Trudno jednoznacznie określić pierwszy dzień istnienia firmy, gdyż – jak to zwykle bywa w tego typu przedsięwzięciach – był to powoli acz sukcesywnie rozwijający się proces. Jego początkiem w latach 70-tych była praca założyciela firmy, Bogusława Dmochowskiego, jako realizatora dźwięku w słynnym krakowskim „Klubie pod Jaszczurami”. Kolejnym krokiem w rozwoju firmy było nawiązanie współpracy z legendą wśród amerykańskich firm nagłośnieniowych – dB Sound Chicago – co oprócz ogromnej wiedzy i doświadczenia, zaowocowało również pojawieniem się w Polsce pod koniec lat osiemdziesiątych pierwszego profesjonalnego systemu nagłośnieniowego opartego na rozwiązaniach firmy Electro-Voice.

NASZE DOKONANIA
Wspomniany system nagłaśniał największe trasy koncertowe w Polsce, w tym takich zespołów jak Budka Suflera, Perfect, Republika, czy Maanam. Dwunastokrotnie powierzano nam kompleksową obsługę nagłośnienia festiwali w Opolu i w Sopocie, od wielu lat nagłaśniamy też Festiwal Rawa Blues. Braliśmy udział w produkcji technicznej cyklu mega koncertów pod nazwą „Inwazja Mocy 2000”. Współpracujemy z Telewizją Polską oraz innymi stacjami telewizyjnymi. Mieliśmy również zaszczyt zapewniać nagłośnienie podczas mszy papieskich Jana Pawła II w Krakowie, na lotniskach w Legnicy i Bydgoszczy, oraz podczas koncertu z udziałem gwiazd polskiej sceny w Auli Pawła VI w Watykanie. Wykonywaliśmy trasy koncertowe z gwiazdami polskimi i zagranicznymi w Niemczech, Francji, Włoszech, Szwecji, Finlandii, Estonii, Litwie, Łotwie, Czechosłowacji, Ukrainie, Bułgarii oraz ZSRR.
Firma nasza wyspecjalizowała się w nagłaśnianiu muzyki klasycznej i operowej. Od lat współpracujemy z Operą Krakowską oraz Operą Wrocławską, która znana jest z wystawiania monumentalnych operowych superprodukcji plenerowych.
Jednym z większych naszych dokonań to kompleksowe nagłośnienie festiwalu „Solidarity of Arts” w Gdańsku, gdzie odbył się niezapomniany koncert Iana Gillana z towarzyszeniem stuosobowej orkiestry symfonicznej.